Фото: Монголын сайхан бичигтэнүүд

2019-01-07

“Монголын сайхан бичигтэн-2018” уралдааны дүнг танилцуулж байна.

“Мэргэжлийн багш нар”-ын ангилал:

Нэгдүгээр байр: Хөвсгөл аймгийн “Эрдмийн далай” цогцолбор сургуулийн багш Б.Анхбаяр

Хоёрдугаар байр: Хөвсгөл аймгийн Мөрөн сумын “Авьяас” цогцолбор сургуулийн багш Б.Отгонтуяа

Гуравдугаар байр: Орхон аймгийн Баян-Өндөр сумын багш Л.Сэмжидмаа

Тусгай байр: -Нийслэлийн Хан-Уул дүүргийн “Монгол билиг оюун” цогцолбор сургуулийн багш Б.Пүрэвсүрэн

-Архангай аймгийн Эрдэнэбулган сумын “Хүмүүн” цогцолбор сургуулийн багш М.Эрдэнэцэцэг

“Насанд хүрэгчид”-ийн ангилал:

Нэгдүгээр байр: АШУИС-ийн Дархан-Уул аймаг дахь салбар сургуулийн 4-р дамжааны оюутан Б.Мандахзаяа

Хоёрдугаар байр: МУИС-ийн монгол хэл шинжлэлийн 3-р курсийн оюутан Н.Баасанхүү

Гуравдугаар байр: Нийслэлийн Баянзүрх дүүргийн 15-р хорооны Иргэдийн Хурлын төлөөлөгч Б.Алтангэрэл

Тусгай байр:

-Сүхбаатар аймгийн “Сүхбаатар” телевизийн найруулагч Ц.Энхбаатар

-Хөвсгөл аймгийн Баянзүрх сумын ЕБС-ийн англи хэлний багш Л.Ууганжаргал

“Сайхан бичигтэн анги” ангилал:

Нэгдүгээр байр: Нийслэлийн 1-р сургуулийн 8”а” анги. Удирдсан багш:Ц.Норпил

Хоёрдугаар байр: Хөвсгөл аймгийн СГЗ Ж.Бадараагийн нэрэмжит математикийн гүнзгийрүүлсэн сургалттай улсын тэргүүний “Дэлгэрмөрөн” сургуулийн 10”в” анги. Бэлтгэсэн багш: О.Нямгэрэл

Гуравдугаар байр: Хөвсгөл аймгийн Мөрөн сумын үндэсний лаборатори “Эрдмийн далай” цогцолбор сургуулийн 8”а” анги. Удирдсан багш: Н.Батцэцэг

“Бүтээл”-ийн ангилал:

Нэгдүгээр байр: Дундговь аймгийн “Эрдмийн далай” цогцолбор сургуулийн монгол хэл, уран зохиолын багш Э.Баттогтох

Хоёрдугаар байр: Хөвсгөл аймгийн “Эрдмийн далай” сургуулийн 8”г” ангийн сурагч Н.Нямчимэг

Гуравдугаар байр: Өмнөговь аймгийн Гурвантэс сумын Гоёот багийн иргэн Ч.Өнөрдэлгэр

Тусгай байр: -Өвөрхангай аймгийн Бат-Өлзий сумын ЕБС-ийн 11”б” ангийн сурагч Э.Гончигсүрэн, 9”б” ангийн сурагч Д.Арвижихсүрэн, Б.Мөнхбат нар хамтарсан бүтээлээрээ

-Хөвсгөл аймгийн ахмад багш Д.Сайнтогтох

Уран бичлэг:

Нэгдүгээр байр : М.Буянхишиг /МУИС-ийн оюутан/

Хоёрдугаар байр: Ч.Бямбадолгор /Архивын Ерөнхий газрын ажилтан/

Гуравдугаар байр: О.Ням-Очир /Чөлөөт уран бүтээлч, уран бичээч/

Тусгай байр: Ц.Бямбажав /УЭ-ийн гишүүн, уран бичээч/

-С.Аньс /”Улаанбаатар” их сургуулийн магистр/

 “Сурагчид”-ын ангилал:

Нэгдүгээр байр: -Нийслэлийн Чингэлтэй дүүрэг 5-р сургуулийн сурагч 11 “в” М.Цэнгүүн

-Нийслэлийн Баянгол дүүрэг “Хүрээ тулга” сургуулийн 11”а” ангийн сурагч Г.Пүрэвсүрэн

Хоёрдугаар байр: -Нийслэлийн Чингэлтэй дүүрэг 5-р сургуулийн 11 “в” ангийн сурагч Б.Зэсмаа

-Сэлэнгэ аймгийн, Хөтөлийн ЕБС-ийн 11”а” ангийн сурагч С.Мөнхзул

Гуравдугаар байр: -Хөвсгөл аймгийн Баянзүрх сумын 8 “б” ангийн сурагч Ү.Энхжин

-Сүхбаатар аймгийн лаборатори 1-р сургуулийн 11-р ангийн сурагч Э.Сайнцэцэг

Тусгай байр: -Нийслэлийн ЕБ-ын 24-р сургуулийн 3”д” ангийн сурагч Г.Аялгуу

-Төв аймгийн “Хүмүүн” цогцолбор сургуулийн 9 “г” ангийн сурагч Ч.Дуулим

-Дархан-Уул аймгийн 19-р сургуулийн 7”а” ангийн сурагч Б.Нандинлхам

-Хөвсгөл аймгийн “Эрдмийн далай” сургуулийн 8”в” ангийн сурагч Б.Амарзаяа

12-р сурагчдын ангилал:

Нэгдүгээр байр: -Увс аймгийн Улаангом сумын зургадугаар сургуулийн 12 “в” ангийн сурагч Б.Одонтунгалаг

-Хөвсгөл аймгийн Мөрөн сумын “Титэм” сургуулийн 12”б” ангийн сурагч Д.Бямбажаргал

Хоёрдугаар байр:

-Сүхбаатар аймгийн лаборатори нэгдүгээр сургуулийн 12”б” ангийн сурагч А.Мөнхтөр

-Баянхонгор аймгийн Баянцагаан сумын 12 жилийн сургуулийн 12”в” ангийн сурагч С.Энхнасан

Гуравдугаар байр:

-Сүхбаатар аймгийн ЕБС-ийн 12”а” ангийн сурагч Х.Урантуяа

-Нийслэлийн 53-р сургуулийн 12”б” ангийн сурагч С.Энхмаа

Харин “Лувсанвандан сан”-гийн нэрэмжит шагналыг Хөвсгөл аймгийн БСГ, Ахмад дипломатч Г.Луузангийн нэрэмжит шагналыг Хан-Уул дүүргийн 15-р хорооны иргэн Ж.Чанцалдулам, Төв аймгийн Зуунмод хотын дөрөвдүгээр сургуулийн багш Б.Батцэцэг, Ахмад дипломатч Ч.Намчины нэрэмжит шагналыг Ховд аймгийн “Ховд” их сургуулийн монгол хэл, уран зохиолын 2-р ангийн оюутан Н.Золзаяа, Нийслэлийн 11-р сургуулийн багш Б.Должинсүрэн, МУСТА Р.Анхнямын нэрэмжит шагналыг Хөвсгөл аймгийн Мөрөн сумын “Титэм” сургуулийн 8”д” анги тус тус  хүртлээ.

  • Гэрэл зургийг Л.БАТДОРЖ

АНХААРУУЛГА: Уншигчдын бичсэн сэтгэгдэлд манай сайт хариуцлага хүлээхгүй болно. Та сэтгэгдэл бичихдээ бусдын эрх ашгийг хүндэтгэн үзнэ үү.

Холбоотой мэдээ